تماس با من

بعضی از سوالهایی که زیاد ازم پرسیده میشه

1چه زبان برنامه نویسی بهتره؟
بزارید یه بار برای همیشه خیالتون رو راحت کنم. اصل این سوال غلطه. با توجه به پروژه، نیازها، امکانات و عوامل دیگه باید زبان برنامه نویسی خاصی انتخاب بشه.
ما هیچ وقت نمیتونیم بگیم مثلا برای ساخت یه صفحه داینامیک PHP بهتر از NET. هست یا این زبان از اون زبان بهتره. پس بهتره که سوالتون رو تخصصی تر بپرسید چونکه این سوال یک جواب واحد نمیتونه داشته باشه. مثلا اگه یکی بپرسه که من با N تومان هزینه میخوام فلان پروژه رو ببندم و فلان و فلان و... امکانات رو هم میخوام داشته باشم و میخوام در سیستم عامل X هم اجرا بشه خب اونموقع این سوال معقول هست و خیلی راحت میشه با بررسی نیازها و آنالیز دقیق به نتیجه مطلوب رسید و به اون سوال پاسخ داد.
2برای برنامه نویسی باید ریاضیم خوب باشه؟
خیلی از دوستان این سوال و سوالهای مشابه اینجوری رو ازم پرسیدن. مثلا اگه میخام برنامه نویسی یاد بگیرم باید ریاضی یا فیزیکم خوب باشه؟
این سوال فکر کنم یه سواله قدیمیه که بی دلیل همینجوری سرزبونها مونده. ببینید دنیای کدنویسی اینقدر گسترده و وسیع شده که خیلی از این بخش ها کوچکترین نیازی به مفاهیم پایه ریاضی و فیزیک و ... نداره. پس خیالتون رو راحت کنم برای ورود به دنیای برنامه نویسی نباید حتما ریاضی رو 19 پاس کرده باشید یا فیزیکتون خیلی عالی باشه. برنامه نویسی بیشتر از هر چیزی ذهن باز و خلاق نیاز داره. حتی بخش عمده ای از خلاقیت هم با آموزش مناسب به وجود میاد.
پس به نظرم نگران نباشید و اگه علاقه دارید شروع به یادگیری کنید.
3برای یادگیری برنامه نویسی از کجا شروع کنم؟
بر عکس سوالهای قبلی این یکی خیلی سوال خوبیه
خیلی از دوستان فکر میکنن برنامه نویسی صرفا نوشتن کد هست و از همون لحظه اول میشینن پشت سیستم و پوست کیبورد رو میکنن. درسته که برنامه نویسی در مرحله کدنویسی نهایی میشه ولی همه کار این نیست.
به نظرم اولین گام یادگیری مفاهیم هست. مفاهیم اولیه حافظه، بانک اطلاعاتی، ذخیره سازی، بازیابی و هزاران مفاهیم اولیه ای که هر برنامه نویسی باید باهاشون آشنا باشه.
یه کتابی با عنوان اصول و مبانی برنامه نویسی (اگه اسمش رو اشتباه نگفته باشم) دوران دانشجویی ما تدریس میشد. با مطالعه اینچنین کتابهایی ذهنیت شما نسبت به برنامه نویسی خیلی بازتر میشه و البته با اصولی آشنا میشید که خیلی خیلی به شما کمک میکنه که تو این مسیر موفق باشید.

بیوگرافی

متولد ۶۲هستم. دانشگاه مهندسی نرم افزار خوندم و از همون ابتدا وارد بازار کار شدم.
سعی کردم نرم افزارها و زبان های برنامه نویسی مختلف رو تجربه کنم و این تجربه ها معمولا همراه با پروژه بوده.
پدر (و البته مادر) ۳ تا فرشته کوچولو هستم و همه سعی و تلاشم اینه که ۴تایی دنیای شادی داشته باشیم❤️❤️❤️

 

برای اینکه بتونی پیام بفرستی فرم زیر رو تکمیل کنپیامت رو حتما میخونم اگه انتقاد یا پیشنهادی بود که ازش استقبال میکنم و اگه لازم به پاسخگویی بود سعی میکنم که پاسخ بدم. متشکرم