آموزش کسب درآمد از اینترنت

اگه با افرادی که جدیدا پا به دنیای اینترنت گذاشتن گپ و گفتی داشته باشید حتما این سوال رو ازشون شنیدید که میپرسن: چجوری میشه از اینترنت پول درآورد. و البته اگه یکم باهوش تر باشن این سوال رو از جناب گوگل میپرسن و تایپ میکنن آموزش کسب درآمد از اینترنت و دکمه مبارک اینتر رو هم فشار میدن. به همین شیکی. و البته انتظار دارن تو نتایجی که گوگل براشون نمایش میده راه پولدار شدن یک شبه رو کشف کنن.

خیلی از دوستها و نزدیکای خودم این سوال رو از من پرسیدن و وقتی من همه اینارو یکجا رد میکنم از من دلخور میشن که نه اینجوریا هم نیست. شاید فکر میکنن من قراره همه پولهای تو اینترنت رو برای خودم بردارم 😁 نه من اینقدراهم تکخور نیستم ولی واقعا اون آینده خیالی که اینجور مطالب برای خواننده رسم میشه رو به وضوح دارم میبینم. اگه بپرسی رو چه حسابی همچین حرفی میزنم بهت پیشنهاد میکنم این مقاله رو تا انتها بخون.

کسب درآمد از اینترنت

فکر کنم بعد از خوندن این مقاله هر موقع مطلبی با تیترهای زیر یا مشابه اون دیدید اصلا وارد اون صفحه نشید یا اگه وارد شدید زود خارج بشید 😅 یه چند تا از این تیترها رو با هم مرور کنیم:

  • کسب درآمد از اینترنت
  • کسب درآمد بدون سرمایه
  • کسب درآمد میلیونی در خانه
  • پکیج های کسب درآمد دلاری در ایران
  • کسب درآمد در ازای کلیک
  • کسب درآمد آسان در منزل
  • پکیج پولسازی از اینترنت

وای که اگه بخوام بنویسم ساعتها اینجور عنوان های الکی و فریبنده ادامه داره.

کسب درآمد اینترنتی

کسب درآمد اینترنتی

بزارید خیالتون رو راحت کنم. تنها راهی که میشه باهاش یک شبه پولدار بشید دزدیه و البته رسیدن یه ارث تپل بهتون. من منکر این نیستم که میشه تو اینترنت کسب درآمد داشت. بدون شک اینترنت یکی از بهترین بسترهای پولساز تو دنیاست ولی اینکه با خرید یه پکیج و انجام چهار تا کار ساده یک شبه پولدار بشید و یا بدون هیچ تخصصی تو مدت زمان کم به پول زیادی برسید تقریبا غیرممکنه مگر همون دو تا راهی که بالاتر بهتون گفتم.

خب حالا بعد این همه بدگویی که کردیم بزار یکم به دلایلی که دارم بپردازیم.

رویای پولدار شدن یک شبه در اینترنت

همونطور که گفتم اینترنت فوق العاده پولساز هست ولی هرگز نباید فریب تبلیغات الکی و ساختگی رو خورد. شما میتونید دلایل من رو بخونید و بعد خودتون قضاوت کنید. من برای اینکه تبلیغی و یا حتی توهینی به شخص یا وبسایتی نشه از اسم بردن نمونه معذورم ولی خب نمونه های زیادی از اینجور پکیج ها و آموزش ها تو اینترنت هست که احتمالا قبلا باهاش برخورد داشتید.

کسب درآمد دلاری

کسب درآمد دلاری

کسب درآمد از اینترنت به ازای کلیک

یک مدل از این تبلیغات به اینصورت هست که ادعا میکنند اگه تو فلان سایت روی تبلیغات کلیک کنی به ازای هر کلیک یا بازدید از آدرسهایی که در اختیارت میزاره اون کمپانی بهت پول میده. در توجیه اون هم میارن که شرکتها هزینه تبلیغات میدن به کمپین های تبلیغاتی و خب اینها هم از این طریق جذب مشتری میکنن. خودشون پول تبلیغات گرفتن و یه مقداری از اون رو هم به کاربر نهایی که من و شما باشیم میدن. اینجوری هم تبلیغات آگهی دهنده دیده شده و هم کمپین واسطه پول دریافت کرده و هم تبلیغات بیننده که من و شما باشیم. من پنج تا ایراد اساسی به این سیستم دارم که دو تاش اخلاقی هست و سه تاش فنی:

مشکلات فنی
اولین مشکل

مشکل فنی اول اینه که تبلیغات دهنده دنبال بستری هست که تبلیغاتش هدفمند باشه و به قول بازاریها پولش رو تو جوب نریزه. چرا باید پول به کمپینی بده که به یه بازدید کننده فیک تبلیغاتش رو نشون بده که هیچ اثری هم برای اون نداره؟! پس احتمالا کمپین واسط به تبلیغات دهنده در مورد شیوه نمایش آگهی دروغ گفته که این یعنی شما طرف معامله با یه دروغگو هستید. من نمیخوام این موضوع رو بیشتر باز کنم ولی این نوع تبلیغات غیرهدفمند به درد هیچ شرکتی نمیخوره. اونم جایی که کمپانی های معتبر با روشهای اصولی و کارآمد امکان نمایش تبلیغات رو برای همه محیا میکنن.

دومین مشکل

مشکل فنی دوم اینه که با دیدن یه تعداد محدود تبلیغ در یک روز و یک ماه (که عموما توسط اینجور سایتها اعمال میشه) و مبلغ کمی که برای هر بازدید در نظر گرفته میشه عملا امکان پولدار شدن وجود نداره. شما چقدر باید زمان بزارید که به یه مبلغ قابل توجه برسید که قرار باشه با اون پولدار هم بشید. البته آموزش دهنده ها از این موضوع آگاهند و با معرفی چندین سایت که از این شیوه دنبال میکنن شما رو مجاب میکنن که با جمع کردن این مبالغ پولدار میشید. خب مشکل کار اینه که باید چندین برابر وقت صرف کنید تا به همون حداقل ها برسید.

کسب درآمد اینترنتی در خانه

کسب درآمد اینترنتی در خانه

مشکل فنی بعدی که تو ایران صدق میکنه شیوه دریافت حق الزحمه هست. البته معمولا معرف ها ادعا میکنند که این مشکل رو بواسطه سایتهای واسطه گر حل میکنن و براتون این مسیر رو هموار میکنن. خب حالا شما علاوه بر اینکه باید مطمئن باشید شرکتهای اصلی که تبلیغاتشون رو میبینید دزد و کلاهبردار نیستند یه کیس دیگه هم جلوی روتون هست و اون هم همین سایتهای واسط هستند. اگه یکم از منظر آمار به این قصه نگاه کنیم درصد ریسک شما دو برابر میشه.

مشکلات اخلاقی

اولین مشکل اخلاقی اینه که شما (در خوشبینانه ترین حالت) دارید  یه تبلیغات بیهوده رو میبینید و اگر شخصی در ازای این موضوع پول پرداخت کرده باشه، شما تو هدر رفتن پولش شریکی و از هدر رفت پول یه آدم دیگه داری کسب درآمد میکنی(البته اگه واقعا این پول به دست شما برسه)

دومین مشکل اخلاقی اینه که شما برای رسیدن به یه پول خوب تو این شیوه (حتی اگه واقعا پولی پرداخت بشه و بدست شما برسه) شما وقت خودتون رو بی جهت هدر دادید بدون اینکه تخصصی کسب کنید یا به جامعه خدمت کرده باشید. فراموش نکنیم که ما هدف ما از زندگی فقط کسب درآمد نیست و اهداف دیگه ای هم داریم یکی از این اهداف مفید بودن برای اجتماع هست که تو این روش کسب درآمد به هیچ وجه وجود نداره.

نحوه کسب درآمد پیشنهاد دهنده سایت کلیکی

خب حقیقت اینه که معمولا اینچنین سایتهایی برای بقای خودشون و کسب درآمد نیازمند افراد ساده لوح هستند که هرچه تعدادشون بیشتر باشه کسب درآمد اینها هم بیشتر میشه. پس به راههای برای افزایش کاربرهاشون روی میارن. مثلا میگن اگه شما N نفر رو معرفی کنید X تومن به درآمدتون به ازای هر کلیک اضافه میشه. و یا از طریق فلان لینک اختصاصی N کاربر جدید اضافه کنید تا X تومن بهتون پرداخت کنیم و تا دلت بخواد از این روش های عوام فریبانه استفاده میکنن تا ممبر ها و کاربرهاشون رو افزایش بدن و البته اون کسی هم که عضو شده به امید کسب دوزار درآمد بیشتر با آب و تاب برای نفر بعدی تبلیغ میکنه.

کسب درآمد میلیونی در منزل

کسب درآمد میلیونی در منزل

پکیج های راه اندازی کسب و کار اینترنتی

خب این یکی روش یه خورده معقول تر به نظر میرسه. به شما یه بسته میفروشن که توش بهتون یاد میده چجوری یه کسب و کار اینترنت راه بندازید. خیلی عالی و البته فریبنده بنظر میاد. تو تبلیغ هم بهتون میگن که شما یه تخصصی رو یاد میگیرید و خیلی زود میتونید به کسب درآمد برسید.

خب ما فرض رو بر این میگیرم که واقعا با آموزشهای این پکیج ها یه آدم مبتدی میتونه طراحی سایت انجام بده که عملا محال هست و اینکار نیازمند تجربه هست. البته اگه منظور این پکیج ها نصب وردپرس و راه اندازی سایت باشه که دیگه نیازی به پکیج و پرداخت پول نیست این رو هر کسی که سواد خوندن داشته باشه میتونه انجام بده.

حالا با فرض اینکه بعد از استفاده از آموزش ها بتونید سایت طراحی کنید فکر میکنید چند درصد امکان داره بتونید مشتری گیر بیارید؟ البته باز هم تبلیغات فریبنده این کلاهبردارها پاسخ ها رو از قبل آماده کردن. خودتون برای خودتون اول یه سایت میزنید و بعدشم خب همه چی حله مشتری روی مشتری.

پکیج کسب درآمد اینترنتی

پکیج کسب درآمد اینترنتی

بزارید برای اینکه درک درستی از یه وبسایت داشته باشیم من یه مثال براتون بزنم

وقتی یه سایت متولد میشه

خب وقتی یه سایت در بهترین کیفیت طراحی میشه و در Front End و Back End بسیار عالی و بدون نقص راه اندازی میشه. البته قبل از اون همه مشخصه های یه وبسایت صحیح رو داره که بدون شک با یه پکیج ۱۰۰ هزار تومنی نمیتونید به یه همچین کیفیتی دست پیدا کنید. این وبسایت با کیفیت مثل یه ساختمان لوکس و زیباست که وسط یه بیابون بدون جاده راه اندازی شده. به نظر شما روزانه چند تا مسافر از کنار این ساختمان لوکس رد میشن که بتونن ببیننش. حالا ورود و احیانا خرید و… بماند. آفرین جوابت کاملا درست بود صفر نفر. راه اندازی یه سایت با کیفیت (توسط یه برنامه نویس و طراح سایت با تجربه) دقیقا مثل همین ساختمون زیبا و مجلل وسط بر بیابون هست بدون هیچ جاده ای که منتهی بشه به این ساختمان.

اونی که به شما میگه با راه اندازی یه سایت به کسب درآمد میرسیدقطعا دنبال منفعت شخصی خودشه و نه پولدار شدن و یادگرفتن تخصص توسط شما.

اون ساختمان زیبا اگه هم  بدون هیچ مشکلی کامل بشه نیاز به جاده هایی داره که منتهی بشن بهش. شما باید با روشهای مختلف که معمولا هم هزینه بر هستند این جاده ها رو بسازید. حتی روش های کم هزینه تری مثل سئو هم نیازمند تخصص جداگانه و یا هزینه استخدام متخصص هست.

کسب درآمد میلیونی از اینترنت بدون سرمایه و تخصص و در زمان کوتاه سرابی بیش نیست. لطفا فریب کلاهبردارها را نخورید.

نحوه کسب درآمد پیشنهاد دهنده پکیج

یه مثلی هست که میگه این اگه برای من آب نداره برای تو نون که داره. دست این مثل رو بگیرید و دقیقا جلوی سوالی که پرسیده شد بزارید 🙂 شما و دهها نفر دیگه پکیج هایی با قیمت ۴۰۰ هزار تومان رو میخرید. آخرشم بعد یه مدت ازش خسته میشید و بیخیالش میشید ولی اون فروشنده اگه مثلا فقط و فقط ۱۰۰۰نفر رو فریب داده باشه به عبارتی ۴۰۰ میلیون تومان ناقابل رو درون جیبش گذاشته و البته کسب درآمد میلیونی از اینترنت رو به معنای واقعی کلمه انجام داده ولی فقط برای خودش.

فریب وعده های دروغ کلاهبردارها را نخورید

فریب وعده های دروغ کلاهبردارها را نخورید

آیا واقعا میشه از اینترنت کسب درآمد کرد؟

همونطور که قبلتر هم گفتم اینترنت یکی از بهترین بسترها برای کسب درآمد هست. حتی مشاغلی که بصورت محلی فعالیت میکنن براشون بستر اینترنت خیلی مفیده و اهمیت اون برای هممون روشنه. ولی اینکه به هر تبلیغ دروغی دلخوش کنیم و امیدوار باشیم یک شبه همچین اتفاقی میفته نه واقعا شدنی نیست.

بهترین روش های کسب درآمد از اینترنت رو بطور مفصل تو یه مقاله دیگه شرح ولی بطور کلی دو روش کسب درآمد تضمینی تو اینترنت وجود داره.

اولیش اینکه شما هنر، تخصص، دانش و مهارتی رو داشته باشی و اون رو تو بستر وب ارائه کنی. مثل نقاشی که نقاشی های خودش رو تو بستر وب میفروشه و…

دومیش هم اینه که شما طراح سایت یا برنامه نویس مجرب باشی و برای دسته اول که نیازمند بستر وب هستند خدمات ارائه بدی.

 

این مقاله رو بیشتر برای این نوشتم که اگه دفعه بعد کسی ازم پرسید فلان کسب و کار اینترنتی و شعارهای دوغکی رو تحویلم داد لازم نباشه یک ساعت بشینم و براش توضیح بدم. با یه لینک صحبت رو جمع کنم 😂

خب امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشه. اگه نظری داشتید خوشحال میشم زیر همین پست بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *